فارض نت اخی جهان

ADS
نويسنده : قدیر پیری دوشنبه ۳٠ شهریور ۱۳٩٤, ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ


اخبار اخی جهان را در ادامه مطلب بخوانید .

تماس با ما

خواندن خبرهای اخی جهان در ادامه مطلب 


*

*

*


*در آستانه هفته دفاع مقدس ، اولین گردهمایی فرماندهان پایگاههای تابعه حوزه نصر گوگان در تاریخ 23 شهریور 93 در محل پایگاه مقاومت شهدای اخی جهان با تلاوت قرآن و خیر مقدم و گزارش کامل فعالیتهای انجام یافته توسط فرمانده محترم پایگاه : آقای سعید صدوقی آغاز شد و در ادامه جناب سروان حاج رسول حاج بابایی ( فرمانده معزز حوزه نصر گوگان ) ضمن تشکر از برگزار کنندگان این همایش و بسته های فرهنگی پایگاه اخی جهان ، برنامه های جاری و آتی بسیج  را ، تشریح ، ترسیم و ابلاغ فرمودند . این گردهمایی پس از پذیرایی و با اقامه نماز جماعت در مسجد و قرائت روزانه قرآن خاتمه یافت . ( تصاویر این گردهمایی را اینجا ببینید ) .

* برنامه جشن و سرور مکتب المهدی (عج) اخی جهان  بمناسبت میلاد امام رضا (ع) د رشب 16 شهریور 93 با حضور جمع بسیاری از اهالی محترم و با تشریف فرمایی حاج آقا حقی در منزل آقای جعفر باقری (خانواده شهید) برگزار شد . در این مراسم معنوی و با شکوه ، ریاست محترم اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آذرشهر : حاج آقا دهقانی سخنرانی گرانقدر و مبسوطی ایراد فرمودند و مسائل زمان امام رضا (ع) و جامعه امرز ایران اسلامی را برای جوانان و حضار جلسه تبیین فرمودند. این جلسه با مولودی خوانی حاج آقا حقی و مداحان اخی جهان و پذیرایی در ساعت 1 شب پایان یافت. 

* با نهایت تاسف : بالاخره فعالیتهای منفی عده ای انگشت شمار که از خزانه دین میخورند و از صدقه سری مقام معظم رهبری خرج می کنند و با تبلغات مسموم  و رذل و پلید شان و  در پی ترور شخصیت و اهانتهای مکرر آنها  امام جماعت محترم مسجد جامع اخی جهان : حاج آقا حقی برای همیشه اخی جهان را ترک کردند. برای ایشان در هر کجا که خدمت کنند آرزوی توفیق داریم.


* با آغاز دهه مبارک کرامت از 6 شهریور 93 جوانان و خیرین محترم در خیابان امام ( کوچه قدیم حمام ) در محل سوپر مارکت آتا ایستگاه صلواتی راه اندازی شد. این امر خیر در ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و میلاد امام رضا(ع) برای عموم اهالی اخی جهان بر پا بود. خداوند قبول  و بر آنها عمر با عزت عطا فرماید. 


در پی آرماتور بندی و ستون ریزی طبقه دوم مهد قرآن اخی جهان و وپایان شناژ بندی و اتمام بتون ریزی سقف ، بر اساس خبرهای منتشره توسط بانی و مسئول ساخت مهد قرآن جناب آقای بهمن بایرامی ، خیر محترم و اهدا کننده زمین مهد قرآن ، آقای حاج ابراهیم سلطانی اخی جهانی ، در رمضان سال 93 مبلغ 25 میلیون تومان کمک نقدی  به مهد قرآن اهدا کردند. خداوند صحت و سلامتی و اجر اخروی  عطا فرماید .

* در مورخه 17 مرداد 93 جمعی از مسئولان ( فرمانده پایگاه مقاومت شهدا ، هیئت امناء ، فعالان قرآنی مسجد و فرهنگیان اخی جهان ) با امام جمعه محبوب و فاضل گوگان حاج آقا تجلایی دیدار کرده و با ارائه گزارش برنامه های رمضان و موفقیت فرهنگی حاصله از این راه و تلاشهای حاج آقا حقی و همه اهالی اخی جهان و دست اندرکاران امور فوق الاشاره ، از نقطه نظرات ، ارشادات و بیانات ارزشمند و گرانمایه آن خطیب توانا و اندیشمند در جمیع مسایل روز بهره مند گردیدند. در ادامه این دیدار توفیقی حاصل شد تا با حجه الاسلام و السلمین حاج آقا علیایی ، از روحانیان بزرگوار گوگان و نیز جناب آقای حاجی بابایی ( فرمانده محترم حوزه نصر ) گوگان دیدار کوتاهی داشته باشند. در این دیدار آقای حاجی بابایی ، برکات و ثمرات تشریف فرمایی رئیس سازمان بسیج کشور جناب سردار نقدی در منطقه را به سمع حاضران رساندند. 

 

* از خبر های مهم و رویداد های رمضان 93 اخی جهان تشریف فرمایی حاج آقا نور پور ( امام جمعه جدید الانتصاب شهرستان آذرشهر ) در جمع اهالی مومن و روزه دار اخی جهان بود که ضمن ایراد سخنرانی با مردم دیدار داشتند. 

××××××

در خبری دیگر در رمضان 93 : تشریف فرمایی فرمانده محترم سپاه ناحیه آذرشهر جناب آقای سامی به مسجد جامع اخی جهان بود که با ایراد سخنرانی مبسوط و وزین در خصوص اهمیت حفظ دستاوردهای نظام اسلامی و لزوم حفظ هویت فرهنگی و اسلامی در جامعه مخصوصا قداست حریم خانواده ها در موضوع خطرات شبیخون فرهنگی دشمن و آسیب ها و مضرات ماهواره ها جمع حاضر و اهالی را مستفیض فرمودند . 

××××××

موضوع مهم دیگر د رمضان امسال : تشریف فرمایی فرماندهی محترم حوزه نصر گوگان جناب آقای حاجی بابایی بود که در مراسم جزء خوانی روزانه قرآن مجید حضور داشته و با قرائت ترتیل قرآن با صوت معنوی خود شان شور و معنویتی خاص در حاضران ایجاد فرمودند.

از سه بزرگوار ارجمند و گرامی نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

* بمناشبت روز جهانی قدس و گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا و روح بلند امام راحل (ره) از سوی بانوان اخی جهان که به اتفاق پول جمع آوری شده بود ، در مسجد جامع برای کلیه خانمها افطاری ترتیب یافته و امور آشپزی این افطاری در آشپزخانه مسجد و توسط خود بانوان روزه دار انجام شده بود. خداوند قبول فرمایند. 

* لیالی قدر رمضان 93 یکی از بی نظیر ترین شبهای رمضان رقم خورد که مردم مومن و متدین با حضور در مسجد جامع  و با اجرای ویژه و به یاد ماندنی برنامه ها توسط حاج آقا حقی و مداحان و ذاکران اخی جهان شاهد مراسم معنوی و پر فیض بوده و طعم شیرین شبهای احیا ء سالهای سال در کام عاشقان خداجو  باقی خواهد ماند. سعینا مشکور و اعمالنا مقبول. ان شاأ الله .

شایان ذکر است در این شبها که بیشتر خیرین پذیرایی از شب زنده داران را به عهده داشتند از سوی برادران آقازاده در شب 21 رمضان برای عموم و حاضران در مسجد برای سحری غذا تدارک و تهیه شده بود که بنحو احسن توزیع شد . برای روح والده این عزیزان شادی مسئلت کرده و از عزیزان آشپز مسجد جامع و کلیه دست اندرکاران ضمن تشکر ، آرزوی توفیق و سلامتی داریم. 

* به همت جمعی از اهالی و خیرین و به پیشنهاد حاج آقا حقی : در روز میلاد حضرت امام حسن مجتبی (ع) در آشپزخانه مسجد جامع آش نذری تهیه و در بین عموم خانوارها به کمک جوانان و رانندگان نیسان و وانت توزیع شد .

* با آغاز رمضان 93 برنامه های مسجد جامع اخی جهان طبق سنوات گذشته بررسی و جهت اجرا اعلام گردید. در این راستا نماز های جماعت صبح و ظهر و شب کما فی السابق برقرار بود .

از جمله برنامه های دیگر رمضان 93 :

ــ تفسیر قرآن در ساعت 7 عصر در مسجد جامع توسط حاج آقا حقی بود که بصورت مرتب برگزار می شد.

ــ ساعت 13 هر روز :جلسه احکام بانوان در مسجد جامع  توسط  توسط حاج آقا حقی

ــ جزء خوانی قرآن در دو نوبت: 1. بعد از نماز جماعت صبح در زاویه

2. بعد از نماز جماعت ظهر : با شرکت عموم اهالی ( آقایان و بانوان )

ــ برگزاری کلاس های قرآن : در قالب حلقه های صالحین پایگاه مقاومت شهدای اخی جهان

1. مقطع ابتدایی برادران به مربیگری آقای یوسف اللهیاری ( طلبه حوزه علمیه قم ) در مسجد جامع 20 نفر .

2. مقطع راهنمایی و دبیرستان  برادران : به مربیگری طلبه های فعال و دلسوز آقایان : ناصر اللهیاری و رضا جعفر قلی ( حوزه علمیه قم و آذرشهر ) در محل پایگاه مقاومت شهدا . 15 نفر

3. کلاس خواهران در مقاطع مختلف : به مربیگری خانم نسرین کاظمی : 40 نفر در دو نوبت : در محل مسجد جامع : ( همه کلاسها ) : قبل از نماز ظهر از ساعت 12 تا ساعت 13 هر روز

ــ جزء خوانی قرآن در حسینیه اخی جهان از ساعت 11 صبح هر روز توسط مهد قرآن خواهران اخی جهان . 

در نهایت اقامه پر شور نماز عید سعید فطر به امامت حاج آقا حقی در مسجد جامع .  ضمنا با تدبیر امام جماعت محترم مقرر گردید مبالغ زکات فطره پس از جمع آوری در مسجد ، با نظارت هیئت امناء به مستمندان محل پرداخت شود.

* امسال نیز همانند سالهای گذشته با تلاش دانش آموزان عزیز و مربیان و دبیران محترم ، 14 نفر  به مدارس نمونه دولتی : راهنمایی شهید غفاری ، نمونه دخترانه فاطمیه ، دبیرستان امام خمینی (ره) و دبیرستان دخترانه فرزانگان آذرشهر برای تحصیل در 94-93 راه یافتند . این موفقیت را به دانش آموزان و خانواده هایشان و جامعه فرهنگ دوست اخی جهان تبریک و تهنیت می گوییم.

عکس این عزیزان و نام آنها در شات نت 

* به پیشنهاد امام جماعت محترم مسجد جامع اخی جهان ( حاج آقا حقی ) بمناسبت میلاد کریم اهل بیت ، امام حسن مجتبی (ع) وو به همت بانوان روزه دار اخی جهان ، قارایان قرآن مسجد و حسینیه و مهد قرآن خواهران خاتم الانبیا و پایگاه 14 معصوم ، آش نذری در آشپزخانه مسجد پخت شده و به مساعدت جوانان غیرتمند و روزه دار ، در بین همه خانواده های اخی جهان توزیع شد . اقدام حاج آقا حقی ، بانوان ، رانندگان خودروهای نیسان و پیکان وانت و جوانان قابل تقدیر است . اجرشان با خدا.

*برابر هماهنگی انجام شده با صدا و سیمای مرکز تبریز ، گروه تلویزیونی ( کنده نه خبر ) روز یکشنبه 1 تیر ماه 93 جهت ضبط برنامه از اخی جهان ف حضور یافتند . این برنامه در 16 تیر ماه 93 از تلویزیون مرکز تبریز پخش شد. عکس و فیلم این برنامه را میتوانید از اینجا دانلود کنید. 

* در خجسته عید بزرگ مبث رسول خوبیها حضرت محمد مصطفی (ص) در روز سه شنبه 6 خرداد 93 از ساعت 19 ویژه برنامه ای در مسجد جامع اخی جهان با حضور اقشار مختلف مردم  از طرف مهد قرآن اخی جهان ترتیب یافت که در ضمن آن پس از تلاوت قرآن مجید توسط یکی از نوجوانان و پس از سخنرانی حاج آقا حقی ،  در خصوص بعثت حضرت پیامبر اعظم (ص) و الگو گیری از سیره نبوی  در زندگی خود ، جناب آقای خلیل زاده ( مسئول محترم موسسه مهد قرآن آذرشهر ) به ایراد سخن پرداخته و در مورد اهمیت مهد قرآن و آثار تربیتی آن در جوانان و خانواده ها و جلو گیری از هجمه فرهنگی غرب تذکراتی داده و در مورد کمک های مالی و غیر نقدی و اتمام سریع ساختمان مهد قرآن و به عنوان باقیات صالحات اشاراتی مبسوط به این موضوع مهم کردند . در نهایت پس از پذیرایی ، این جلسه به برگزاری و اقامه نماز جماعت متصل شد.ضمنا ایستگاه صلواتی به همین مناسبت از سوی جوانان و عاشقان نبی مکرم اسلام و به همت مدیریت سوپر مارکت آتا (اکبر عابدینی و دیگر عزیزان از جمله آقا ی ابوالفضل و رسول اخی جهانی و سایر دوستان ) ترتیب یافته بود که تلاش عزیزان قابل تقدیر است.

* به همت حاج آقا حقی ، روزهای سه شنبه هر هفته با حضور عاشقان و علاقمندان مراسم پر فیض و معنوی دعای توسل بعد از نماز جماعت مغرب و عشاء با شور و حال خاصی و با قرائت و توسل بسیار باشکوه حاج آقا حقی و مداحان محترم برگزار میگردد . شایان ذکر است مسئولیت پذیرایی این جلسه به عهده آقای جعفر باقری ( برادر شهید یحیی باقری ) بوده که اهالی و خیرین به دلخواه خود و با علاقه و نیت خودشان برای احسان این مراسم ثبت نام کرده اند .

گفتنی است به درخواست جوانان و علاقمندان مکتب اهل بیت (ع) از تاریخ ولادت حضرت فاطمه زهراء (س) روزهای یکشنبه هر هفته کلاس تفسیر قرآن به استادی و تفسیر عالمانه و   ادیبانه حاج آقا حقی ، قبل از نماز جماعت مغرب و عشاء به مدت 45 دقیقه برقرار است .


* در خجسته سالروز ولادت علی (ع) در اردیبهشت ماه سال93 عملیات ساختمانی موسسه مهد قرآن اخی جهان به همت آقای حاج بهمن بایرامی و مساعدتهای مالی و غیر نقدی اهالی و خیرین محترم آغاز شده و تا امروز که مبعث شریف پیامبر اکرم (ص) است در حد آرماتور بندی سقف ساختمان پیشرفت فیزیکی داشته و انشاء الله طبقه دوم آغاز خواهد شد.

* در خجسته سالروز 13 رجب ( میلاد پر میمنت حضرت مولی الموحدین ، علی «ع» )  ویژه برنامه این روز و عید بزرگ به همت اهالی و حاج آقا حقی برگزار شد: آغاز این مراسم با خرید چراغهای led جهت چراغانی موطه از مقابل کتابخانه عمومی تا دم در مسجد بود که با کمک اهالی و خیرین این امر مبارک به دست جوانان عملی شد که مبلغ 2 میلیون تومان برای خرید لوازم مربوطه هزینه گردید. نقش جوانان در این خصوص فوق العاده بوده و مکتب المهدی (عج) به خوبی مساعدت نمود. پس از آن از ساعت 19 در مسجد برنامه ها با تشریف فرمایی آقایان (مسجد ) و بانوان ( شبستان و ایوان مسجد)  با آغاز برنامه اصلی که شامل قرائت قرآن استاد سجاد جلوداری ، سخنرانی حاج آقا حقی ، مداحی آقای حسن نجفی و کربلایی سعید پور علی ( از آذرشهر ) و اجرای برنامه فوق العاده زیبای تواشیح توسط گروه مجرب استاد خلیل زاده ( مدیریت محترم  موسسه قرآن و عترت آذرشهر ، پیگیری شد. در این مراسم زیبا پس از پذیرایی شایسته از مهمانان علی (ع) به سه  نفر از علی ها به قید قرعه کارت هدیه تقدیم شد . هم چنین یه شماره های داخل بسته پذیرایی به قید قرعه  به سه نفر جایزه تعلق گرفت . و نیز به پاس تکریم و سپاس از عوامل قرآنی مسجد در قرائت روزانه قرآن به 16 نفر کارت هدیه اهدا شد. هزینه این برنامه ها 2 میلیون تومان اعلام شده است . 

در این روز مبارک به همت آقای اکبر عابدینی و رسول اخی جهانی و دیگر دوستانشان  در بعد از ظهر این روز ایستگاه صلواتی سیب زمینی و سنگگ ایجاد و از مردم پذیرایی شد . نصب بنرهای زیبا برای این در محوطه ایستگاه صلواتی بسیار چشمگیر و قابل توجه بود . هزینه این مراسم 500 هزار تومان برآورد شده است.

* در یک اقدام خداپسندانه و خیر خواهانه و با مدیریت حاج آقا حقی ، هر پنچشنبه : در اثناء نماز جماعت مغرب و عشاء توسط نماز گزاران مسجد جامع  اخی جهان برای رسیدگی به محرومان اقدام به جمع آوری وجوه نقدی شده و توسط اشخاص تعیین شده به دست مستمندان اخی جهان می رسد . اجر و پاداش بانیان این امر خیر و احسان کنندگان عزیز با خدا . انشاءالله 

*به  همت حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا حقی امام جماعت محترم مسجد جامع اخی جهان ، برنامه زیبای قرائت روزانه یک صفحه از قرآن مجید در پایان نماز های جماعت مغرب و عشاء برگزار میگردد . امید است از این طریق انس با قرآن در میان عموم اهالی علی الخصوص جوانان نهادینه شده و زمینه های فهم معارف قرآنی فراهم گردد. 


 *در شش ماهه دوم سال 92 یک دستگاه خودروی جمع آوری زباله و پسماندهای خانگی که قبلا اقدام به خرید شده بود به مبلغ 47 میلیون تومان تحویل دهیاری و به رانندگی برادر زحمتکش و  تلاشگر  جناب کاکا علی شروع بکار کرد . 

*بر پایه اعلام ریاست محترم هیئت امناء مسجد جامع اخی جهان آقای حمید عدلی نیا از محل جمع آوری نذورات مردمی و احسان کنندگان عزیز در مراسم ظهر عاشورا در منزل آقای قدیر پیری 13 میلیون ریال بوده است .

* به همت مدیریت  مهد قرآن ختم الانبیاء خواهران اخی جهان کلاسهای این نهاد قرآنی به ساختمان خانه ولایت اخی جهان  که در جنب مسجد جامع قرار دارد  انتقال یافت .

* بر اساس خبرهای رسیده زبانکده ملی ایران ( شعبه اخی جهان ) به مدیریت سرکار خانم عابد در محل کتابخانه عمومی عترت اخی جهان دایر و کلاسها و دوره های مرتبط  در حال برگزاری است . در این کلاسها برای شرکت کنندگان  پس از پایان دوره مدرک رسمی اعطا می گردد.

* بر اساس خبر های رسیده  : بالاخره احکام هیئت امنای مسجد جامع اخی جهان که از مدتها پیش با حرف و حدیث های فراوان همراه بود به دست اعضای محترم رسید  اما با تغییراتی که به شرح ذیل می باشد:

بر اساس پیشنهاد امام جماعت فاضل و دور اندیش مسجد جامع اخی جهان ، حضرت حجه الاسلام حاج آقا حقی ، فرمانده پایگاه مقاومت شهدای اخی جهان آقای سعید صدوقی و نیز  آقای حسن فرجی جهت کمک به امور فرهنگی مسجد به جمع قبلی اضافه شدند . در طی جلسه روز دوشنبه 6  آبان ماه 92 بعد از نماز مغرب و عشاء انتخابات هیئت امنا انجام ، و آقای حمید عدلی نیا بعنوان رئیس هیئت امناء و آقای بهمن محمد نژاد بعنوان حسابدار و حسابرس با رای مخفی تمام اعضای حاضر و با نظارت مستقیم حاج آقا حقی انتخاب شدند . با آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون برای این عزیزان

اعضای هیئت امنا :

1 - آقای حمید عدلی نیا  2 - آقای بهمن محمد نژاد  3 - آقای حاج ابراهیم بایرامی  4 - آقای رشید آقا پور 5- آقای : .... (به درخواست نامبرده نام و تصویر وی ،  هیچوقت در وبسایت فارض نت اخی جهان  منتشر نخواهد شد ) 6 - آقای سعید صدوقی 7 - آقای حسن فرجی

* جاده ( قتلگاه ) اخی جهان آذرشهر بار دیگر در شامگاه 25 مهرماه 92 با عنایات خاص مسولان شهرستان آذرشهر  که فاقد روشنایی و چراغ و سرعت گیر و ... می باشد  حادثه دلخراش دیگری را رقم زد و کل اهالی اخی جهان را در ماتم و حزن فرو برد و دو جوان رعنای اخی جهان ( محمد عابدینی فرزند مرحوم احمد پالت ) و وحید آخرجانی  ( فرزند آقای علی اصغر آخرجانی ) که دارای فرزند پسر 3 ساله ای است را به کام مرگ فرستاد . و انگار شنیدن اینگونه خبر ها  خواب خرگوشی مسولان منطقه را هنوز هم که هنوز است مشوش و خاطر نگران نکرده است . اخی جهان متدین و نوعدوست در روز جمعه در تشییع جنازه این عزیزان و جگر گوشه های خود اتمام حجت کرد  که  (( به دست یک نفر راننده بدون گواهی نامه با خود روی امانتی و مست با سرعت دیوانه وار خود ، قلب های سوخته ای  را داغدار کرد  )) عاشورا و محشر کبرایی به پا کرد و پیر و جوان و خرد و کلان و ...  ابراز همدردی خود را به نمایش گذاشت . افسوس که به نظر می آید ویران کردن دیوارهای بتونی میان جاده و گارد ریلها  و بستن و مسدود نمودن جاده هرگز جوانان ما را به ما بر نخواهد گرداند و با این دست و آن دست نمودن مسولان دلسوز که با وعده های سر خرمن خود  سر مردم داغدار را شیره می مالند و ککشان هم نمی گزد . چه پاسخی در قیامت به خونهای ریخته شده خواهند داشت ؟ آیا زمان بیداری وجدانهای خفته نرسیده است ؟ . اگر معنی منطقه مسکونی را با آزاد راه نمیدانند حداقل این را باید بلد باشند که از آگاهان بپرسند : انداختن مشکل  از فرمانداری به راه و ترابری و از ترابری به فرمانداری دیگر حنایش رنگ باخته و این بار مسولان ، خشم و خروش مردم ولایتمدار را به چشم بیبند و نظاره کنند تا شاید ..................

اطلاعات جالب آقای قره سید

( نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در مورد اخی جهان)

عکس اظهارات وی در سایت نصر نیوز 

سایت رصد مراغه       سایت روز نو          خبر گزاری فارس    سایت پارس نیوز

 سایت عرش نیوز

کیفیت تصاویر بالاست . تا زمان لود شدن ، شکیبا باشید. 

عکس جوان ناکام مرحوم محمد عابدینی اخی جهانی      لینک دوم این تصویر

عکس پدری مهربان مرحوم وحید آخر جانی ( اخی جهانی )

* اهم فعالیتها و عملکرد شورای اسلامی و دهیاری اخی جهان در مهر ماه 92 :

- ساناندهی محل دفن زباله های خانوارها

- نور پردازی یادمان شهدای اخی جهان

- تنظیف و پاکسازی محوطه آرامستان اخی جهان

- تنظیف و پاکسازی و جمع آوری زباله ها ی پارک ولایت

* دانش آموزان راه یافته به مدارس نمونه و تیز هوشان  در سال 1392 اخی جهان:

حسین کنعانی ( رضا )  مدرسه راهنمایی نمونه دولتی شهید غفاری آذرشهر

فاطمه رسولزاده ( مقصود ) مدرسه راهنمایی نمونه دولتی فاطمیه آذرشهر

مهدیه صادقی ( اکبر ) مدرسه راهنمایی نمونه دولتی فاطمیه آذرشهر

سجاد ناطقی ( حسین ) دبیرستان تیزهوشان تبریز

امیر پیری  ( علی ) دبیرستان تیزهوشان تبریز

علی قربانزاده ( ولی اله) دبیرستان نمونه امام خمینی آذرشهر


*بر اساس گزارشهای دریافتی ، بنا به تشخیص و انتخاب اعضای محترم شورای اسلامی اخی جهان ، جناب آقای قادر دهقانی : ( عکس ) بعنوان دهیار جدید اخی جهان از اوایل مهر ماه 1392 مشغول به کار شدند . شایان ذکر است نامبرده دارای مدرک لیسانس در رشته مدیریت شهری می باشند:

سوابق:

* 10 سال سابقه روزنامه نگاری حرفه ای در استان 

* سردبیر سابق خبرگزاری شبستان در آذربایجانشرقی و خبرنگار ایسنا

* مدیر مسئول سابق روزنامه های ارک. تبریز. عصر آدینه . آذر پبام  و همکار  روزنامه آذربایجان در شهرستان آذرشهر

* عضو فعال خانه مطبوعات آذربایجان شرقی

* عضو انجمن روزنامه نگاران آذربایجان شرقی

* بر اساس اظهارات ریاست محترم هیئت کاراته شهرستان آذرشهر  ( جناب استاد اسماعیل علی نژاد  اخی جهانی ) در رشته ورزشی کاراته هنر آموزان نامبرده در مسابقات قهرمانی موفق به کسب مقام های قهرمانی  اول . دوم و سوم  استانی  شدند که هر سه از آذرشهر بوده و 4 نفر از هنر آموزان و وررشکاران کلاس بخش گوگان  به مقام مشترک سومی نایل شدند .

در همین راستا در مسابقات کشوری قزوین شهریور 1392  نونهال کاراته کار اخی جهانی ( علی محمد نژاد ) در رشته کاتا موفق به کسب مقام دوم کشوری  شده و در رشته کمیته به مقام سوم کشوری دست یافت . فرزند ورزشکار استاد در این مسابقات به نام علی علی نژاد به مقام سوم کشوری در رشته کمیته نایل گردید. 

( استاد اسماعیل علی نژاد : ریاست  هیئت کاراته شهرستان آذرشهر  با سابقه مدیریتی 30 سال . دارنده مقام استانی اول در رشته کاتا . انفرادی : آذربایجانشرقی . دارای مدرک مربیگری 2 از فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران . کمر بند سیاه : دان 5 . استاد اول کلاسهای آذرشهر و گوگان در سطوح  مبتدی و قهرمانی )

* در خجسته سالروز ولادت پر میمنت شمس الشموس و خسرو اقلیم طوس ، سلطان سریر ارتضاء حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) به همت جمعی از جوانان مخصوصاً مدیریت سوپر ماکت آتا آقای اکبر عابدینی و تحویلدار باجه دوم پست بانک اخی جهان آقای رسول اخی جهانی ایستگاه صلواتی در روز سه شنبه 26 شهریور 92 بر پا گردید که با نان بربری و چایی و ... از اهالی محترم و مهمانان پذیرایی میشد  . از طرفی در کنار جاده اصلی  ایستگاه صلواتی دیگری به همت آقای ابوالفضل علی نژاد  به مناسبت همین روز بر قرار بود . انشاالله خداوند ماجور فرمایند.

* اسامی پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1392  ××× اخی جهان  

 عادل حیدری : سراسری برق و قدرت تبریز ( روزانه ) 

عبدالله کلانتری : سراسری برق و قدرت  مازنداران ( روزانه ) 

فاطمه پیری : سراسری شیمی کاربردی  ( روزانه ) 

 

بر پایه گزارش های واصله آقای علی رسول زاده ( فرزند : حاج مقصود رسولزاده ) در کنکور کارشناسی ارشد 1392 رشته برق و قدرت دانشگاه شهید بهشتی تهران  قبول گردیدند. نیل به این موفقیت را به ایشان و خانواده محترمشان و به  جامعه دانشجویان و فرهنگیان  اخی جهان و اهالی محترم تبریک عرض می نماییم.

* بر اساس خبر های دریافتی از پست بانک اخی جهان  ، این دفتر خدمات بانکی  در سایه تلاشهای مالی موفق و در سایه مدیریت عالی کارکنان شریف این دفتر و در پی اعتماد مشتریان محترم و اهالی شریف اخی جهان  موفق به کسب دفتر خدمات بانکی برتر شده و به دفتر درجه (1) کشوری ارتقاء پیدا کرد . این موفقیت را تبریک می گوییم.

* به منظور دفع زباله های خانگی و پسماند فضاهای عمومی اخی جهان و ساماندهی این و استخدام نیروی خدماتی  برای این امر که پرداخت حقوق ماهیانه ایشان از محل قبض برق اخی جهان تامین می شد از بهمن ماه 1389 دهیاری این امر را بهده گرفت و آقای مهدی حیدری برای ماه های بهمن و اسفند 89 مبلغ 1 میلیون تومان به نیروی خدماتی پرداخت و از ابتدای سال 1390 بصورت منظم این قضیه بصورت مرتب و منظم انجام میگیرد و جای بسی تقدیر و تشکر است از این حیث که دیگر اهالی محترم اخی جهان نگران زباله و درگیری با میکروبها و سایر مضرات نیستند . در این راستا برای سال 1390 حقوق ماهیانه 520 هزار تومان ، جمعاً 6 میلیون و 240 هزار تومان  ، برای سال 1391 حقوق ماهیانه 550 هزار تومان ، جمعاً 6 میلیون و  600 هزار تومان ، و برای سال 1392 حقوق ماهیانه 700 هزار تومان در نظر گرفته شده است که تا 12 شهریور 1392 ( اتمام دوره دهیاری ) و تا آخر شهریورماه 1392  جمعاً مبلغ : 4 میلیون و 200 هزار تومان  ار محل حسابهای جاری دهیاری پرداخت گردید .

بر حسب وظیفه شایسته میدانیم از خدمات ارزنده آقای مهدی حیدری در سمت دهیار اخی جهان در طول مدت خدمتشان تقدیر و سپاسگزاری نماییم. 

* در پی پیشنهاد  پایگاه مقاومت شهدای اخی جهان و خانواده های معظم شهدا و موافقت فرمانداری محترم شهرستان آذرشهر و پیگیری های دهیاری محترم اخی جهان مبنی بر نامگذاری میدان جنب ایستگاه گاز که در اراضی اخی جهان واقع شده است و در جاده اصلی منتهی به شهرهای آذرشهر و تبریز  به نام ( میدان شهدای اخی جهان ) این امر به انجام رسید و از محل اعتبارات دهیاری  یک قطعه تابلوی پایه دار فلزی در ابعاد 3×2 متر منقش به تمثال مبارک شهدای اخی جهان و متن و نوسته به شبرنگ فسفری توسط دهیاری به مبلغ 1 میلیون 900 هزار تومان تهیه  و در هفته دولت 1392 د ر8 شهریور نصب گردید.

* در خصوص تامین روشنایی پارک ولایت اخی جهان و از محل اعتبارات دهیاری اخی جهان ، یک سازه و دکل روشنایی با ترکیبی از چراغهای خورشیدی سفید و زرد در قوس میانی پارک با هزینه ای بالغ بر 17 میلیون تومان در هفته اول شهریور ماه 1392 توسط دهیاری انجام و مورد بهره برداری قرار گرفت .

*  در گزارش دیگری در همین راستا در شهریور ماه 1392 مبلغ 48 میلیون و 600 هزار تومان به منظور اتمام آسفات کاری خیابانها و معابر اخی جهان و تعمیر اماکن تخریب شده در پروژه آبرسانی  هزینه و به انجام رسید .

* بر پایه گزارشهای منتشره توسط دهیار محترم اخی جهان آقای مهدی حیدری  از محل اعتبارات این دهیاری ،جهت خط کشی خیابانهای اخی جهان مبلغ 26 میلیون تومان در مرداد ماه 1392 هزینه گردید.

  

* اهم خبر های ماه مبارک رمضان در سال 1392

1- جزءخوانی روزانه قرآن در مسجد جامع . بعد از اذان و نماز جماعت صبح

2- برگزاری کلاس های قرآنی برای نوجوانان و نونهالان ( برادران و خواهران ) در قالب طرح صالحین . بعد از نماز جماعت ظهر هر روز به تعداد 40 نفر و به مربیگری حاج آقا حقی و مربی قرآن پایگاه ، آقای قدیر پیری و اهدای جوایز به قرآن آموزان

3- برگزاری مسابقه پیامکی با طرح سوالاتی به محوریت قرآن برای حاضران در مسجد جامع

4- برگزاری مسابقه فرهنگی معارف قرآنی و خانواده

5- ختم قرآن در لیالی قدر ( 12 دوره کامل )

6- ختم صلوات (تعداد : 705770 )

7- اهدای جایزه به مکبران و مؤذنان مسجد جامع : 17 نفر

8- تقدیر از پیشکسوتان زاویه : 5 نفر

9- تقدیر از مربیان مهد قرآن خواهران : 6 نفر

10- جمع کل مبلغ جوایز با طرح صالحین 1 میلیون تومان

11- برگزاری اردوی استخر سونای آذرشهر : 50 نفر

جزییات این خبر ها را در پست اختصاصی ماه رمضان مشاهده بفرمایید .

 

* در فرخنده سالروز میلاد مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) به همت تلاشهای قابل تقدیر  حاج آقا حقی امام جماعت معزز مسجد جامع اخی جهان مراسم جشن باشکوهی در مسجد جامع ترتیب یافت . از نکات برجسته این محفل بزرگ معنوی سخنرانی جناب استاد انصاری ، قرائت مجلسی استاد منصوری مدیر با کفایت موسسه قرآنی امام رضا (ع) آذرشهر و مداحی بی نظیر استاد جلالی  میباشد که برای اهالی محترم و حضار گرامی با حلاوت  ماندگار شد.  

* در  اردیبهشت ماه  1392 جهت احداث مهد قرآن برادران اخی جهان توسط خیر محترم و متدین جناب آقای حاج ابراهیم سلطانی اخی جهانی یک قطعه زمین به مساحت 480 متر مربع اهداء گردید .

* به همت مسوولان محترم مهد قرآن خواهران اخی جهان محفل انس با قرآن در سال 1392  در  سالروز شهادت  حضرت فاطمه (س) در محل حسینیه اخی جهان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و قرائت قرآن و شعر و مدیحه سرایی و ذکر مصیبت برگزار و از نفرات ممتاز این مهد قرآن تقدیر بعمل آمد  . در این مراسم جمع زیادی از اهالی محترم از اقشار و طبقات مختلف  ، حاج آقا حقی امام جماعت معزز مسجد جامع و مدیریت و کارکنان موسسه فرهنگی مهد قرآن آذرشهر حضور داشتند و استاد خلیل زاده سخنرانی فرمودند.

* و اینکه در روزهای پایانی  سال 1391 در اسفند ماه از سوی سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آذرشهر  و عالم فرزانه و استاد گرانقد حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا حقی به عنوان امام جماعت مسجد جامع اخی جهان و شروع به کار فرمودند . ما نیز این تشریف فرمایی و انتصاب مهم را ارج نهاده و انشا الله زحمات و تلاشهای بی شائبه جناب ایشان  به نحو احسن و مطلوبی به ثمر نشیند و همگان از این روحانی مبرز و خطیب توانا بهره کافی و وافی را در زمینه درک مفاهیم قرآن ، ارزشهای دینی  و استفاده از سیره  اهل بیت (علیهم السلام ) ببریم. 

* با توجه به ضرورتهای عمرانی در اخی جهان در سال 1391 توسط دهیاری اخی جهان و تلاشهای دهیار محترم آقای مهدی حیدری کف پوشی پیاده روهای پارک ولایت به متراژ  1800 متر مربع  با هزینه ای بالغ بر 28 میلیون تومان به اتمام رسید . در این طرح استادکاران کاشی آقایان محمد عدلی و یحیی احمدزاده با همکارانشان فعالیت داشتند.

*  با مشارکت اهالی کوی جهاد به میزان 50 درصد  و مساعدت دهیاری اخی جهان و با هزینه کرد 30 میلیون تومان ، این کوچه زیر سازی و آسفالتکاری آن انجام شد.

* بر اساس این گزارش عملیات زیر سازی و آسفالت کاری کوی رسالت نیز با مشارکت خوب مردمی و دهیاری اخی جهان با هزینه ای بالغ بر 64 میلیون تومان شروع و به اتمام رسید.

*  با توجه به فرسودگی شبکه آبرسانی اخی جهان  با تخصیص اعتبارات لازم از سوی شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان به مقدار تقریبی 170 میلیون تومان تعویض شبکه آبرسانی و لوله گذاری تمام مکانهای مورد نظر  توسط یکی از پیمانکاران به انچام رسید.

* در سال 1391 به توجه به نیاز خانه بهداشت اخی جهان به دستگاه ژنوکولوژی  این دستگاه توسط دهیاری ابتیاع و تحویل این مرکز شد.

* از محل بودجه های عمومی و فرهنگی آموزشی دهیاری اخی جهان جهت تعمیر و ارتقاء سیستم رایانه ای مجتمع شهید حاجی پور اخی جهان  مبلغ 700 هزار تومان به این امر اختصاص و تحویل مدیر مجتمع سرکار خانم نصیری گردید.

* اهم فعالیتهای عمرانی دهیاری اخی جهان در این سال قابل توجه بوده که مختصراً تحریر میگردد:

نصب چراغهای روشنایی پارک ولایت

احداث کانال سنگی مسیر آبهای قنات حاج صادق در کوی شهداء

پوشش نهر خیابان امام در کوی شهداء

احداث کانال سنگی انتهای کوی پردیس

احداث دیوار بتونی و نرده کشی استخر میدان عمومی به مبلغ 12 میلیون تومانصدور پروانه ساختمان رایگان به احداث حسینیه اخی جهان

آسفالت کاری مابقی کوی ولیعصر (عج) (1) علاوه بر آسفالت کاری بنیاد مسکن آذرشهر

کمک مالی به کتابخانه عمومی اخی جهان و صدور پروانه ساختمان رایگان

در سال 1391 با توجه به اینکه حمام عمومی اخی جهان به منظور احداث حسینیه تخریب شد ، توسط  هیئت امناء مسجد ( راستی از حکم هیئت امناء چه خبر ؟ ) جامع  اخی جهان و به همت اهالی محترم و شریف و عده کثیری از خیرین و دیگر عزیزان که جاناً و مالاً در این طرح بزرگ نقش داشتند به هزینه ای به مبلغ 270 میلیون تومان در دو طبقه به مساحت 700 متر مربع در فرخنده زاد روز پیامبر اسلام (ص) با حضور مسوولان استانی و شهرستانی پس از صرف ناهار  که برای عموم ترتیب داده شده بود ، افتتاح گردید. در همین راستا ساختمان و ملک قدیمی متعلق به آقایان حاج احمد و حاج محمد لالی در جوار استخر عمومی به حسینیه اهدا گردید.

*  با توجه به مستعمل  کهنه بودن صندلی های مدرسه دخترانه فلاح اخی جهان  توسط فرزندان خیر محترم مرحوم جناب آقای حاج علی اکبر آقاپور به مبلغ 6 میلیون تومان  توسط اعضا محترم انجمن اولیا و مربیان  و تلاشهای آقایان داود پور محمد و قدیر پیری تهیه و تحویل مدرسه گردید . مساعدت آقای ابراهیم یوسف زاده قابل تقدیر می باشد.

* در این راستا توسط فرزندان مرحوم حاج علی اکبر آقاپور در محرم 1391 دو دستگاه کامپیوتر خریداری و به مدرسه دخترانه فلاح اخی جهان و مهد قرآن خواهران اخی جهان تحویل گردید.

*  به همین منظور به کمک بانوان خیر مهد قرآن خواهران و کمک مالی بسیار با اهمیت جناب آقای جمشید شهری یک دستگاه فتو کپی 4 کاره برای مهد قرآن خواهران خریداری شد. هم چنین خیرین و قاریان محترمه مهد قرآن مبلغ 270 هزارتومان به نرده کشی پله های کتابخانه عمومی عترت اخی جهان هدیه کردند.

* از سوی اولیای محترم  مدرسه فخر بناب اخی جهان  یک دستگاه ویدیو پروژکتور برای این آموزشگاه خریداری و جهت استفاده دبیران محترم و دانش آموزان عزیز در یکی از کلاسها نصب گردید.

*بر اساس گزارش مسئول کتابخانه عمومی اخی جهان جناب آقای عبداله مهدی زاده برندگان مسابقات فرهنگی سال 1391 به شرح زیر اعلام شد:

برندگان استانی مسابقه ( مهر ورزی ) ویژه نوروز 91  : مبینا یوسفی پور و مائده فرید مهر در مقطع ابتدایی.

برندگان استانی مسابقه  زندگی به سبک روح الله و وصیت نامه امام (ره): خرداد 91

بهرام قصابی . بهروز گردشی . لیلا اسلامی . سهیلا مهدی زاده و محیا غریوی

*بمناسبت ماه مبارک رمضان 1391  حاج آقا بافنده به عنوان امام جماعت مسجد حامع اخی جهان منصوب و شروع به کار نمودند. برنامه های اصلی ایشان در حوزه تبلیغ  اقامه نمازهای جماعت صبح ، ظهر و شامگاه بوده و نیز جلسه ساعت 11 صبح برای بانوان ، جلسات پرسش و پاسخ آزاد برای جوانان بعد از نماز ظهر و عصر ، ایراد سحنرانی قبل از اذان مغرب و عشا  و یک جلسه سخنرانی بعد از افطار می باشد.

 

*در جریان تابستان 1391 یک دوره مسابقه فوتبال 4 جانبه یاد واره مرحوم حسین یوسفی پور ( از ورزشکان با اخلاق و کاپیتان تیم سهند اخی جهان ) با شرکت تیم های فوتبال دخانیات آذرشهر / قراغیل ( از روستاهای همجوار ) تیم سهند و تیم پیروزی اخی جهان در ورزشگاه خاکی و استادیوم ورزشی آینده اخی جهان برگزار شد . که از نتایج بدست آمده: تیم فوتبال قراغیل مقام اول و سهند مقام دوم و دخانیات و پیروزی به ترتیب در رده های سوم چهارم قرار گرفتند .

شایان ذکر است که در روز پایانی مسابقات آقای رحیم نقی زاده   ریاست محترم هیئت فوتبال آذرشهر و همراهان  و نیز معاونت محترم سابق نهضت سواد آموزی استان جناب آقای حاج حمید حسین زاده ( برادر شهید ابوالقاسم حسین زاده ) و عده کثیری از علاقمندان فوتبال و پیشکسوتان ورزشی حضور داشتند و در پایان پس از سخنرانی مختصر حاج آقا حسین زاده جوایز تیم های برتر اهدا شد . و این مراسم که در روز 16 نیمه شعبان و 16 تیرماه 1391 برگزار می شد  با پذیرایی و صرف شیرینی به پایان رسید


* بالاخره تابلوهای ورودی اخی جهان که توسط اداره راه و ترابری آذرشهر در اثر تعریض و ساماندهی جاده گوگان آذرشهر که بی شباهت به قتلگاه نیست کنده شده بود پس از یکسال توسط دهیاری اخی جهان در سرجایشان نشانده شدند.  

* یکسال از جریان انتخابات هیئت امنای مسجد جامع اخی جهان که این اتفاق مهم  تاریخی در 7 تیر ماه 1390 بوقوع پیوست تا زمان درج این خبر 25 تیر ماه 1391 گذشت و  هنوز هم که هنوز است  احکام 5 نفر از هیئت امنای برگزیده شده صادر نشده است و نامبردگان بدون حکم و حتی یک پته قدیمی ( به نوشته روی یک تکه کاغذ پاره پوره ریش سفیدان و آ سق قلها را پته می گویند)   به کار خود با قوت هر چه تمامتر ادامه میدهند . چه شود اگر به اینان حکمی داده شود که دنیا را گلستان می کنند اخی جهان که سهل است ( البته مسجد جامع اخی جهان را  ) آخه اخی جهان ناسلامتی خودش شورا دارد . دهیاری دارد . ... دارد.  ... دارد .... 

* بر اساس گزارشات واصله امام جماعت مسجد جامع اخی جهان که در جریان انتخابات مجلس نهم فعالیت چشمگیری در ستاد انتخاباتی آقای میر هادی قره سید داشتند بدلایل نامعلوم همکاری خود را با مسجد جامع اخی جهان یک طرفه قطع کرده و به تبریز مهاجرت کردند . و ما ماندیم و مسجد بدون نماز جماعت . البته پس از رایزنی های بسیار فراوان و طاقت فرسا حاج آقا عمادی ریاست محترم اوقاف آذرشهر ادامه این مهم را بعهده گرفتند ولی بعد از چند جلسه اقامه نماز مغرب و عشا آنهم بدلیل بعد مسافت حاج آقا  تعطیل شد .  


 *در مورخه 7 خردادمه 1391 طی بازدید ریاست محترم شورای اسلامی استان آذربایجانشرقی جناب آقای مهندس حسین منافی ( ریاست دانشگاه اسلامی گوگان) و آقای مهندس پور حسین  مدیر عامل پست بانک استان  بهمراه هیئت همراه که از پست بانک اخی جهان صورت گرفت پس از بررسی مسائل جاری و تکیه بر خرید و احداث ساختمان مستقل  و ابراز رضایت کامل از خدمات صورت گرفته شده ، یاد آور شد که دفتر پست بانک اخی جهان مقام دوم بهره وری در سطح شهرستان آذرشهر را داراست .  


 بر اساس گزارش دفتر دهیاری اخی جهان در اواخر سال 1390 به همت و تلاشهای دهیار محترم اخی جهان آقای مهدی حیدری  برای محوطه پارک عمومی اخی جهان ( بوستان ولایت ) با مبلغی به میزان 13000000 ریال ( یک میلیون سیصد هزار تومان ) چراغ های خورشیدی و تزئینی خریداری و نصب گردید که با تامین روشنایی  آن منظره پارک بصورت زیبایی در اوقات شبانه جلوه زیباتری به خود گرفته است .

بر همین اساس :

 ضمن سپاس از آقای حیدری دهیار محترم  با تلاشهای ایشان و  با هزینه کرد مبلغ 30000000 ریال ( سه میلیون تومان ) کلیه محوطه پارک  عمومی بمنظور آبرسانی بهینه و درست به درختان و گلهای زینتی آن  (از چاه حفر شده خود پارک ) لوله کشی گردید  . به این ترتیب علاوه از جلوگیری از اتلاف آب و مصرف درست آن دیگر هیچ درختی بدون آب نخواهد بود . 


 *  همزمان با دهه فجر سال 1390 در روز ولادت پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع) ویژه برنامه پایگاه مقاومت شهدای اخی جهان در گرامیداشت این مناسبتها در روز جمعه  21 بهمن ماه با حضور اهالی محترم ، مسئولان شهرستان آذرشهر و گوگان و عده کثیری از جوانان راس ساعت 16 در مسجد جامع اخی جهان برگزار شد که این جلسه با قرائت قرآن مجید توسط سید محمود جدعلی آغاز و آقای سعید صدوقی فرمانده پایگاه مقاومت شهدای اخی جهان برای حاضران عرض خیر مقدم داشتند . در ادامه برنامه ها مداحان گرامی آقایان حسن فرجی و حسن نجفی مولودی خوانی کرده و حاج آقا خدیوی امام جمعه گوگان به ایراد سخن پرداختند .  این جلسه پر شور و معنوی با طرح سوال برای حاضران و اهدای جوایز ادامه داشت که در نهایت با پذیرایی خاتمه یافت . در ضمن  مجری گری این برنامه را آقای قدیر پیری بعهده داشتند .    

* امسال نیز چون سالهای گذشته کاروان زیارتی اخی جهان در ایام وقفه و  رحلت پیامبر اکرم (ص) وشهادت امام رضا(ع)  برای عزاداری با 2 اتوبوس راهی مشهد مقدس گردید . مسئولیت این کاروان با آقایان حاج محمد محمد نژاد و احد رسولی و دیگر عزیزان بود که توسط هیئتهای مکتب المهدی (عج) و هیئت شاه حسین گویان حضرت ابوالفضل (ع) اخی جهان به انجام رسید .


  *در دی ماه 1390 توسط اداره محترم مخابرات گوگان مقدمات  برنامه واگذاری اینترنت  پر سرعت انجام و مقرر گردید با راه اندازی و نصب آنها  120 اشتراک بدون تغییر شماره تلفن برای کاربران و متقاضیان اخی جهان واگذار شود .


* در خرداد ماه 1390 حمام عمومی اخی جهان که از مدتها قبل بلا استفاده مانده بود و از طرفی بعلت اینکه مردم در خانه های خود حمام خانگی داشتند  و این ساختمان متروکه شده بود توسط هیئت امنای خود خوانده به زیر تخریب  لودر رفت تا برای احداث حسینیه اخی جهان استفاده شود . با انتخابات مردمی در 7 تیر ماه 1390 این هیئت مشروعیت خود را از دست داد و نفراتی با انتخاب مردم معرفی شدند و ( تا این روز 22 بهمن ماه 1390 هنوز هم که هنوز است حکمی به آنها صادر نشده است  الله  یعلم ) و در دیماه  1390 مقدمات احداث حسینیه توسط هیئت امنا آغاز و فونداسیون آن به اتمام رسید .  لازم به ذکر است  در شب شهادت امام رضا (ع) که جوانان اخی جهان در مسجد احسان عمومی داشتند به کمک اهالی محترم و خیرین با کمکهای نقدی و غیر نقدی  حدود 30 میلیون تومان  برای حسینیه جمع آوری گردید تا در دو طبقه احداث گردد.


 *  در روز جمعه  16 دیماه 1390 پایان دوره هفتم ختم قرآن کانون زاویه در مسجدجامع اخی جهان برگزار وتلاوت دوره هشتم آغاز گردید.

لازم به ذکر است که این حرکت ،احیای یک رسم پسندیده قرآنی میباشد که از زمانهای قدیم صبح هر روز بعد از اذان صبح در گوشه ای از مسجد جامع با اجتماع علاقمندان مخصوصاً مرحوم حاج علی رسول زاده و ریش سفیدان برگزار میشد( که به این صورت زاویه خوانده میشود.) و در سال 1389 توسط نوه آنمرحوم (قدیر پیری ، از دبیران محل) ، و مساعدت حاج آقا صالحی ،امام جماعت مسجد و جوانان و علاقمندان قرآن از 13 محرم  دوباره احیا و شروع بکار کرد و  هم اکنون نیز ادامه دارد. نکته مهم این مسئله احسان خیرین در هر جمعه به صرف صبحانه است و هم چنین آقای حسن فرجی ( از مداحان ،مؤذنان ، مکبران و قاریان ممتاز در سطح شهرستان آذرشهر ) و  از علاقمندان این برنامه پس از ختم قرآن هر دوره زحمت صبحانه عمومی  آنرا تقبل فرموده اند و جا دارد از زحمات کربلایی محمد تقی عابدی ( مجاور زحمتکش مسجد) تشکر نماییم .

 این روز مقارن است با برکناری ریاست اداره اوقاف شهرستان حاج آقا ط.......  


  * بر اساس خبرهای رسیده ، به همت مهد قرآن اخی جهان ( واحد خواهران) در یک اقدام ستودنی ؛ در یک دوره 4 ماهه( 120 ختم قرآن ) توسط بانوان علاقمند در اخی جهان برگزار میگردد.

  این برنامه که به مسئولیت مهد قرآن سرکار حاجیه خانم شیخ کوچه انجام میشود طبق برنامه مدون از 120 نفر از بانوان ثبت نام بعمل آمده است که در هرروز یک بار ختم قرآن صورت گرفته و پس از 4 ماه به همین منوال  120 بار ختم قرآن صورت میگیرد. جای بسی افتخار و قابل تقدیر است .

 * در مسابقه نقاشی که بمناسبت هفته کتاب در آبان ماه 1390  برگزار گردید دانش آموز کلاس پنجم دبستان فلاح اخی جهان زهرا رسولی (فرزند یحیی )موفق به کسب مقام استانی گردید.


* درمسابقه کتابخوانی بر کرانه غدیر در آبانماه 1390  خانم زهرا علیزاده حائز مقام استانی گردید.


* بر اساس خبر های رسیده و مشاهدات عینی ، با تلاشهای آقای ابوالفضل اخی جهانی مدیریت محترم پست بانک اخی جهان در یک اقدام بزرگ و غرور آفرین  ، دستگاه خود پرداز پست بانک در تاریخ 20 آذرماه 1390 وارد اخی جهان شد .  و امید است بخش مهمی از امورات مالی و سایر خدمات بانکی  اهالی از این طریق انجام شود .  هزینه این دستگاه پس از نصب و راه اندازی  20 میلیون تومان برآورد میشود.


*امسال نیز چون سالهای گذشته به همت  اهالی محترم اخی جهان و میهمانان ارجمند در ماه محرم( 1390 )  با توجه به عشق و علاقه قلبی به سقای دشت کربلا حضرت ابوالفضل (ع) نذورات و احسان آقا به مرز 13 میلیون تومان رسید .

همچنین نذورات مردمی روز عاشورا در  مراسم کلیه هیئت ها در ویژه برنامه ظهر عاشورا  1290000 تومان جمع آوری و با اخذ رسید به  آقای حاج ابراهیم بایرامی (مسئول هیئتهای حسینی ) تحویل داده شد.  


* در محرم سال 1390 هیئت های محترم حسینی با برنامه ریزی دقیق و منظم خود در اجرای برنامه هایشان سنگ تمام گذاشتند و با بر گزاری آبرومندانه مراسم عزاداری خود جلوه دیگری از عشق و ارادت به حضرت سید الشهداء را اثبات کردند .

در این مراسم پرشور حسینی هیئت محترم شاه حسین گویان حضرت ابوالفضل (ع) اخی جهان به همت جوانان با غیرت خود از همان روزهای آغازین محرم به نصب پرچم ، پلا کارد ، بنر و ... پیشتازی کرده و جور همه را کشیدند و مجالی برای دیگران باقی نماند  و خود داوطلبانه همه امور را بنحو احسن انجام دادند .

از نقاط بسیار مهم و درخشان این رویداد تهیه سن برای اجرای برنامه های ظهر عاشورا بود که در یک شب (ضربتی )در محوطه پارک عمومی نصب شد و مراسم به نحو مطلوبی صورت گرفت . ( ولی چرا روحانی و امام جماعت محترم .................................................( بماند.)

به لطف ایزد منان نماز ظهر عاشورا در مسجدجامع اخی جهان با شکوه هر چه تمامتر برگزار گردید بطوریکه در مسجد جای سوزن انداختن نبود . شایسته میدانیم از زحمات حاج اقا بحری در خصوص شکل گیری این اتفاق تشکر و قدردانی نماییم .

از نقاط حائز اهمیت مراسم محرم حسینی برپایی ایستگاه صلواتی به نام نامی جناب علی اصغر در جوار مسجد جامع بود که به همت جوانان و به سرپرستی آقای داود پور محمد و سایر دوستانشان 24 ساعته به مدت 5 روز دایر میشود و پذیرای مهمانان و اهالی و سرویس رسانی به آنهاست . از مسایل مهم ایستگاه صلواتی اصغریه که در شکل گیری آن مرحوم محمد گردشی نیز سهمی بسزا داشتند:

 1. تعطیلی آن در موقع  اقامه نماز های جماعت مسجد جامع میباشد 2. اگر مبلغی از نذورات مردمی علاوه بر خرج ایستگاه باقی بماند در کمک رسانی به محرومین و نیازمندان بطور غیر علنی صرف میگردد.

امسال نیز به همت پایگاه مقاومت شهدای اخی جهان  و شخص آقای سعید صدوقی که مرتباً پیگیر تمام مسایل در تمام حوزه ها بودند و جلسات هماهنگی را با هیئت امنا  و هیئت ها بر عهده داستند به نحو مطلوبی با بسیجیان پر تلاش خود در کلیه برنامه ها حاضر و با انتخاب نفرات انتظامی از تمام اقشار بسیار خوب عمل کردند و الحمدالله مورد خاصی پیش نیامد . و همه عزیزان انتظامات در خدمت اهالی و مهمانان و کمک به روان بودن امور عزاداری و  اجرای برنامه مراسم  هیئت های محترم بودند. که جای تشکر و قدر دانی دارد.   

خبر مهم دیگر اینکه هیئت شبیه گردانی حضرت ابوالفضل العباس (ع) اخی جهان به مسئولیت  حاج محمود قربانزاده بعد از ظهر عاشورا در محوطه پارک عمومی اخی جهان مراسم شبیه خوانی و تعزیه خوانی خود را به صورت مطلوبی اجرا نمودند  نکته مهم این رویداد استفاده از وسایل ، لوازم و لباسهای جدید بود و حدود 7000000ریال صرف خرید  این لوازم شده است . 


*در یک اقدام عجیب ولی واقعی  احکام هیئت امنای مسجد جامع اخی جهان که انتخابات آن در مورخه 7 تیرماه 1390  بر گزار شده است به دلایل نا معلوم ( معلوم  ، عین روز روشن ) تا درج این خبر (10 آذر ماه 1390) صادر نشده است و این مسامحه و محافظه کاری ر اآدم نمیداند از چه نهادی پیگیری کند  از اداره اوقاف آذرشهر و حاج آقا طالبی  ، از امام جمعه آذرشهر ، از سازمان تبلیغات اسلامی آذرشهر و یا ار اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجانشرقی . و راستی چرا ما ها اسیر اعتماد به مسئولان محترم میشویم . گاهاَ یاد مان میرود انتخاباتی صورت گرفته و معنی خیلی چیزها را می فهمیم .

ما که نه ، بزرگان به این میگویند : محافظه کاری .  


 *در یک اقدام پیشنهادی مقرر گردید هر ساله برنامه احسان امام حسین (ع) که به مناسبت ایام سوگواری  برای عموم اهالی در مسجد جامع ترتیب می یابد  . در اولین روز احسان ، از توزیع احسان به خانواده ها آغاز گردد.

 توضیح اینکه این احسان برنج و خورشت بود و در روز  20 آدرماه 1390 نیز با شروع احسانات ( از نوع آبگوشت) باز اولین احسان را در میان عموم اهالی توزیع کردند . ( با تشکر از آشپز های محترم مسجد جامع ) .

خبر دیگر در همین راستا اینکه ، در اقدامی خداپسند انه توسط  یک نفر از خیرین در تاریخ 13 آدرماه 1390 (محرم حسینی) برای وعده ظهر تمام دانش آموزان ناهار و احسان ترتیب یافته بود . ( دست مریزاد) و انشاءالله مورد قبول درگاه حق قرار گیرد.


*در مورخه 7 آدرماه 1390  با هزینه مبلغ 30000000  ریال آشپز خانه مسجد جامع کاشیکاری و مرمت گردید و اجاق گازها تعویض و ساماندهی شدند.


*برابر صورتجلسه روز 4 آدر ماه 1390 در پایگاه مقاومت شهدای اخی جهان با حضور هیئت امنای مسجد جامع . مداحان . نمایندگان خانواده شهدا و جمعی از فعالان مذهبی  از مراسم عزاداری حضرت امام حسین (ع) برنامه تخته زنی حذف گردید .


*با تلاشهای دهیار اخی جهان ( آقای مهدی حیدری ) در اعیاد مبارک قربان و غدیر خم سال 1390 در مورخه 21 آبانماه تعداد 20 قطعه وسایل بدنسازی هوای آزاد در پارک عمومی اخی جهان نصب و به بهره برداری کامل رسید . 

 مبلغ مصروفه در این طرح   70000000ریال  ( 7 میلیون تومان ) میباشد که ار محل اعتبارات دهیاری هزینه شده است .


*با عنایات خداوند تعالی و نظر لطف مسئولان شهرستان آذرشهر مخصوصاً ریاست محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذرشهر جناب آقای مهندس قلیلو و همکاری اهالی محترم اخی جهان ، فاز اول و دوم طرح بهسازی (جدول گذاری ، پیاده رو سازی و آسفالت کاری ) با اختصاص ، جذب و هزینه ای بالغ بر  320 میلیون تومان که از سال 1389 آغاز شده بود در مهر ماه 1390 به اتمام رسد.

از نکاتی که در این طرح بیشتر به آن توجه نشده است آبروهای نه چندان جالب خیابانها میباشد  و به نظر می رسد خیلی ناشیانه و در یک کلام غیر کارشناسی شده و عجولانه بوده است . و رفاه اهالی و عابرین به هیچ وجه لحاظ نگردیده است.


در پی به حد نصاب نرسیدن کلاسهای راهنمایی ،  دانش آموزان دوره راهنمایی جهاد اخی جهان  در سال 1390 ،بر اساس تصمیم اداره آموزش و پرورش آذرشهر مقرر گردید ، با اجرای طرح مینی بوس در مدرسه المهدی آذرشهر ادامه تحصیل دهند.

* در هفته آخر مهر ماه 1390 با اجرای انتخابات انجمن اولیا و مربیان مدارس اخی جهان ، اعضای انجمن های مربوطه بشرح زیر انتخاب شدند :

مدرسه راهنمایی دخترانه عزتیه:  بهمن محمد نژاد / حسن فرجی/ محمد رامی / ولی الله قربانزاده.

ابتدایی پسرانه  فخر بناب : حسین جلیل نسب/ یحیی حسینقلی زاده / محمد رامی / رحمان بایرامی

ابتدایی دخترانه فلاح : حاج محمد محمد نژاد / خلیل رجب پور  / داود پور محمد / حاج بهمن بایرامی

هم چنین قدیر پیری که به مدت 10 سال در مدارس اخی جهان بعنوان یکی از اعضاء انجمن اولیا و مربیان فعالیت می کرد  در دبیرستان نمونه دولتی فرزانگان آذرشهر نفر دوم انتخابات ودر  مدرسه راهنمایی نمونه دولتی شهید غفاری آذرشهر بعنوان رئیس انجمن مدرسه ،  در سال 1390 انجام وظیفه می کند . 

 *بحول و قوه الهی و پیگیری های مکرر و تلاشهای بی وقفه آقای عبدالله مهدیزاده ( مسئول کتابخانه عمومی اخی جهان ) طبقه فوقانی کتابخانه عمومی با جذب  و هزینه  تقریبی 100 میلیون تومان از منابع استانی احداث ، تجهیز و در تابستان 1390 به بهره برداری رسید.


*در یک اقدام شایسته و ابتکاری بر اساس برنامه  قبلی در مورخه 22 مهر ماه 1390 بازی دوستانه فوتبال به همت علاقمندان و پیشکسوتان  اخی جهان و آذرشهر ترتیب یافت . این مسابقه که در جوی دوستانه و صمیمانه بر گزار شد با حاشیه های به یاد ماندنی وگپ و گفتگوهای قدیمی های فوتبال همراه بود و بازار عکس و روبوسی داغ داغ .

 تصاویر این مسابقه زیبا در پست باشگاه سهند اخی جهان قابل دانلود است .

این مسابقه در پایان 4 بر 2 به نفع پیشکسوتان آذرشهر خاتمه یافت .

 در این روز همزمان تراکتور تبریز 2 بر 1 به سپاهان باخت .

*در مورخه 14 مهر ماه  1390  مدرسه راهنمایی دخترانه عزتیه   اخی جهان با حضور نماینده اداره کل نوسازی استان مهندس وکیل زاده ، پیمانکار مدرسه حاج آقا مقیمی ، نماینده آموزش و پرورش آذرشهر آقای جباری  و قدیرپیری نماینده انجمن اولیا و مربیان مدارس اخی جهان رسما تحویل و کلیدهای مدرسه تحویل مدیریت محترم مجتمع سر کار خانم نصیری گردید. آنچه مسئولان هزینه این مدرسه را حیف و میل نموده اند شکی نیست و سه کلاس آن هیچ شباهتی به مدارس امروزی نداشته و احتمالاً در فکر اداره کل نوسازی استان نبوده که ما در چه عصری زندگی میکنیم  اولا این مدرسه در شان اخی جهان نیست  و در ثانی با اینهمه توصیه های مقام رهبری و دیگر دلسوزان نظام در باب نماز آنهم در مدرسه راهنمایی دخترانه چرا  فکری به آن نشده است . مثل اینکه اخی جهان دارای سابقه دینی و مذهبی بی مثال به اذعان تمام مسئولان شهرستانی میباشد.  ( واقعاً که)

 ثالثاً انبار تغذیه مدرسه به طور مرموزی چون با مداد طراحی شده بود پاک شده و اگر خدای ناکرده از اولیای محترم کسی بخواهد با یکی از دبیران مشورتی بکند ناچار است سر پا از سالن و یا حیاط مدرسه استفاده نماید ( جل الخالق ) حیف آن بیت المال و افسوس به فکر مسئولان ...


 *در مورخه 14 مهر ماه 1390  منزل مسکونی جناب آقای عبدالحسین جعفری که از روشندلان عزیز میباشد پس از اتمام احداث آن به وی واگذار گردید . توضیح اینکه زمین این خانه توسط خیر محترم حاج ابراهیم سلطانی اخی جهانی اهدا شده است و به همت اهالی و تعداد کثیری از خیرین به سرپرستی حاج بهمن بایرامی و حاج اکبر قربانزاده احداث گردیده است . مبلغ هزینه شده جمعا 20 میلیون تومان میباشد که 5 میلیون تومان آن مبلغ زمین اهدایی میباشد و رایگان هدیه شده است .


*برای اولین بار دررمضان  سال 1390 توسط هیئت مشورتی پایگاه و کانون زاویه به سرپرستی آقای حسن فرجی مؤذنان و مکبران برتر نماز جماعت به شرح زیر انتخاب و به رسم یادبود با اهدای  یک جلد کلام الله مجید از آنان تقدیر شد:

  ( 1. رضا پیری 2. علی اصغر اخی جهانی 3. مجتبی رسولی 4. رضا بایرامی 5. سید محمود جد علی ) . 

همچنین به حافظ نوجوان خانم فاطمه فرجی(حافظ جزء 30 ) و حافظ نوجوان محمد حسین بحری (حافظ جزء 1  و 30  ) قرآن جوایزی اهدا شد.  


*جلسات قرآنی طرح صالحین پایگاه مقاومت شهدای اخی جهان در رمضان 1390  با همکاری کانون قرآنی زاویه هر روز بعد از اقامه نماز ظهر با شرکت جوانان و نوجوانان و علاقمندان قرآن آقایان و بانوان در مسجد جامع اخی جهان با مسئولیت  سعید صدوقی و مربیگری   قدیر پیری انجام شد . در طی برگزاری این جلسات با مساعدت مالی  جمعی از خیرین هر روز  سوالاتی از قرآن طرح و حداقل برای 10 نفر از جوانان و نوجوانان دختر و پسر جوایزی اهدا می شد.


*برای اولین بار و به همت کانون قرآنی زاویه و علاقمندان قرآنی کل قرآن ( هر روز یک جزء ) بعد از اذان صبح در مسجد جامع اخی جهان تلاوت گردید.


* در 27 رمضان سال 90 به همت جمعی از خیرین و بانوان متدین برای کلیه بانوان و دختر خانمهای اخی جهان مراسم افطاری همراه با اجرای برنامه های مذهبی برگزار گردید.


*در تاریخ 8/5/ 1390 و در آستانه ماه مبارک رمضان حضرت حجت الاسلام و المسلمین  حاج آقا بحری از طرف امام جمعه  و جمعی از مسئولان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آذرشهر به امام جماعت مسجد جامع اخی جهان معرفی شدند.


دسته بندي : رویدادهای اخی جهان، اخی جهان و خبر ها، خبرها و رویدادها، فارض نت


» صفحه آغازین ( دوشنبه ٢۸ اسفند ۱۳٩٦ )
» خبرها و رویدادهای اخی جهان ( دوشنبه ٢۸ اسفند ۱۳٩٦ )
» خبرهای فوری و آنلاین ( دوشنبه ٢۸ اسفند ۱۳٩٦ )
» یوزر نیم و پسورد های روزانه نود 32 ( دوشنبه ٢۸ اسفند ۱۳٩٦ )
» نکات خلاصه هر جزء قرآن کریم نکات جزء های قرآن کریم استادحاج ابوالقاسم ( تصویری ) ( چهارشنبه ۱٧ خرداد ۱۳٩٦ )
» طرح خانه های نورانی ( دوشنبه ۱٥ خرداد ۱۳٩٦ )
» دانلود دعاها و نواهای ماه مبارک رمضان ( یکشنبه ۱٤ خرداد ۱۳٩٦ )
» سفر کرده ها ( یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٦ )
» اوقات شرعی ماه مبارک رمضان 1396 - کلیه استانها و شهرها ( پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٦ )
» نرم افزار طراحی سوال و سربرگ امتحانی ( دوشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٦ )
موضوعات متفرقه

لينک هاي مفيد

» 1000 سایت در یک سایت
» آپلود سنتر رایگان (1)
» آپلود سنتر رایگان (2)
» آپلود سنتر رایگان (3)
» آپلود سنتر رایگان (4)
» آپلود سنتر رایگان (5)
» ارسال و دریافت فاکس اینترنتی
» آرشیو موسقی
» آرشیو موسیقی سایت خبري ویستا
» آسان دانلود
» افکت گذاری آنلاین برروی تصاویر
» اوقات شرعی شهرهای ایران
» اوقات شرعی آذرشهر
» باشگاه خبر نگاران جوان
» پارس قرآن
» پایگاه خبری 598
» پایگاه خبری افق
» پرشین پرشیا ( موسیقی سنتی )
» پرشین گرافیک
» پرنیان ـ قرآن آنلاین
» پست بانک اخی جهان
» تبدیل آنلاین عکس به آیکون
» تبدیل آنلاین فایلهای صوتی
» تبدیل آنلاین ویدئو، صوت، عکس، متون و کتاب های الکترونیک
» ترجمه آنلاین متون انگلیسی
» تن سنجی آنلاین
» ثامن گرافیگ
» جدیدترین اخبار ایران و جهان
» جهت یاب قبله
» خبر گزاری فارس
» خوشنویسی آنلاین
» دانلود کتب فارسی
» دفتر یادداشت پارسی و تقویم آنلاین
» دهياري اخي جهان
» رادیو آنلاین اینترنتی
» رادیو دیروز
» رادیو معارف
» ساعت رسمی کشور
» سامانه تعویض دفترچه خدمات درمانی
» سامانه فيش حقوق فرهنگيان
» سايت تفريحي و يگ
» سايت توفارقان
» سایت خبری بولتن نیوز
» سایت خبری بی باک
» سایت خبری تعامل
» سایت خبری رصد خانه
» سایت خبری شفاف
» سایت خبری عصر ایران
» سایت خبری موسیقی ایرانی
» سایت خبری موسیقی روز
» سایت شهید آوینی
» سایت طرح های اسلیمی
» سایت غدیر
» سایت فارسی کودکان
» سایت قرآنی تنزیل
» سایت کودک و نوجوان
» سرویس ایمیل فارسی
» سلامت نیوز
» سمت خدا . شبکه سه
» سیستم پرداخت قبوض از طریق اینترنت
» شبکه خبری زمان
» شهدای اخی جهان
» شهر خبر ( موتور جستجوی خبر فارسی )
» شیعه والپیپر
» فرمول نویس آنلاین ریاضی
» قبله یاب آنلاین
» قرآن آنلاین : حوض کوثر
» كتابخانه عترت اخي جهان
» گالری صوتی صلوات
» گالری عکس های جذاب
» متن و ترجمه صوتی قرآن
» محاسبه آنلاین وزن ایده آل بدن
» محاسبه وزن ایده آل
» مدرسه راهنمایی غیر دولتی آزادگان
» مرجع موبایل ایران (تصاویر پس زمینه)
» موسیقی آنلاین
» موسیقی آنلاین
» نقاشی و ویرایش تصویر آنلاین با Picozu
» همشهری آنلاین
» وب سایت ختم قرآن
» وبگردي 20:30
» وبلاگ حاج آقا صالحی
» وبلاگ رضا پور زین العابدین ( اخی جهان )
» وبلاگ ناصر محمد حسيني
» ورزش ایرانی
» ورود به جهان خبر
» آشنائی با سوره های قرآن کریم .1
» آشنائی با سوره های قرآن کریم .2
» بزرگترين مرجع قرآني جهان اسلام
» گالری بسم الله الرحمن الرحیم .1
» مجموعه تصاویر بسم الله الرحمن الرحیم
» گالری بسم الله الرحمن الرحیم .2
» گالری تصاوير جالب
» 287 نوع بسم الله ...
» سامانه مدیریت اشیاء گمشده
» ورود به شات نت
» ورود به گالری عکس فارض نت
» فهرست کشورها بر پایه تاریخ ایجاد
» وبلاگ گروهی رضا پیری
» صنایع الماس چوب عابدی ( اخی جهان )
» جدول لیگ های فوتبال
» پیانو آنلاین
» ساخت کد موزیک
» انتخاب کد رنگ آنلاین
» نقاشی آنلاین
» با قطره ها ( میرزا علی اصغر رسولزاده)
» گنجینه عربی ( خانم علیزاده)
» پایگاه کشوری سیم کارت
» مرجع تخصصی موبایل
» نی نی نام
» دهکده موزیک
» فروشگاه شارژ تلفن همراه
» بازی ، مربیگری وباشگاه داری فوتبال در مستر کاپ
» فوتبال فانتزی . لیگ فانتزی
» ورزش سه (3)
» دریافت کد نتایج زنده و جداول لیگ
» جستجوگر هوشمند خبری تحلیل گری
» پایگاه اطلاع رسانی باشگاه تراکتور سازی تبریز
» تراکتور لینک
» آهنگ های تراختور
» معرفی وبلاگ به موتورهای جستجوگر 1
» معرفی وبلاگ به موتورهای جستجوگر 2
» معرفی وبلاگ به موتورهای جستجوگر 3
» معرفی وبلاگ به موتورهای جستجوگر 4
» معرفی وبلاگ به موتورهای جستجوگر 5

نويسنده

قدیر پیری

آمار روزانه بازديد


درباره ما


وبسایت رسمی اخی جهان و مرجع نرم افزار های کاربردی ، آموزشی و فرهنگی
ايجاد کننده وبلاگ :
لوگوی دوستان http://up.behtarin.com/ وبسایت گالری عکس با گوگل کروم قابل مشاهده نیست http://up.behtarin.com/ http://up.behtarin.com/ http://up.behtarin.com/ http://up.behtarin.com/
................... آمار زنده سایت