دانلود فونت های فارسی

xlj5_2gold-metal-sign-ppt-templates.jpg

w4un_3gold-metal-sign-ppt-templates.jpg

z7q_4gold-metal-sign-ppt-templates.jpg

tr9_5gold-metal-sign-ppt-templates.jpg

73u3_6gold-metal-sign-ppt-templates.jpg

nyfq_7_gold-metal-sign-ppt-templates.jpg

l0r8_8_gold-metal-sign-ppt-templates.jpg

آموزش نصب فونت جدید در ویندوز XP

دوستان عزیز، خیلی از شما از سایتی مثلاً فونت نستعلیق را دانلود می کنید. اما بعد از اتمام دانلود، نمی توانید آن را نصب و در Word و برنامه های دیگر از آن استفاده کنید.

فونت ها معمولاً با فرمت ttf هستند. فرض کنید شما فونتی را دانلود و آن را در دسکتاپ ذخیره نموده اید. در صورتی که کنترل پنل شما، کلاسیک است، مراحل زیر را طی کنید:

1 Start> Control Panel> Appearance and Themes

2. در پنجره ای که باز شد، در سمت چپ پنجره، در قسمت  Fonts ،See Also را انتخاب کنید.

3. پنجره ای باز می شود که در آن تمام فونت های نصب شده، قابل مشاهده و حذف می باشند. برای نصب فونت جدید، بر روی File رفته و روی آن کلیک کنید، سپس Install New Font را برگزینید.

4. پنجره ای با نام Add Fonts باز می شود. شما باید در قسمت Drives، درایوی را که فونت را در آن ذخیره کردید، انتخاب کنید. چون شما فونت را برای راحتی کار در دسکتاپ ذخیره موده اید، بنابر این باید درایوی را برگزینید که ویندوز شما در آن نصب است. معمولاً درایوهای D  یا C.

5. در قسمت Folders، فولدرهای درایو منتخب دیده می شوند. چون شما فونت را در دسکتاپ ذخیره کرده اید، پس باید روی Documents and Settings دو بار کلیک کرده و آن را گسترش دهید. در آنجا فولدری با نام ویندوز شما وجود دارد که باید آن را انتخاب کنید. , و در نهایت Desktop را گزین کنید.

6. فونت های موجود در دسکتاپ در قسمت List of fonts وجود دارند. Select All  را زده و با کلیک کردن بر روی OK پنجره را ببندید. چند دقیقه صبر کنید. معمولاً یک دقیقه بیشتر طول نمی کشد. شاید هم کمتر.

حالا می توانید آن فونت را در تایپ های خود بکار برید. من پیشنهاد می کنم، هر چیزی را که دانلود می کنید، نخست در دسکتاپ ذخیره کنید و بعد به هر جایی که می خواهید انتقال دهید.

توجه: اگر کنترل پنل شما به حال معمولی بود، یعنی تمام آیکون ها در آن مشخص اند، می توانید فولدر Fonts را در آن مشاهده کنید. البته به نظر من، شکل کلاسیک کنترل پنل، زیبایی خاص خود را دارد.

توجه: در ضمن، پس از نصب فونت مورد نظر، می توانید آن را از دسکتاپ حذف کنید.

با تشکر از اینکه به این پست توجه کرده اید.

 

 

آموزش نصب فونت در ویندوز XP و SEVEN

 

راهنمای نصب فونت فارسی

 

آموزش نصب فونت در ویندوز XP-7-8

 

برای رایانه؛
دانلود 461 فونت فارسی

برای دریافت مجموعه مناسبی از فونت های زیبای فارسی فایل زیر را دانلود کنید. پس از نصب جهت دسترسی به فونت ها به مسیر C:\NP\PersianFonts مراجعه و جهت نصب فونت روی ویندوز کافیست آنها را در پوشه C:\Windows\Fonts کپی کنید.

 

برای دانلود با حجم 14.6 MB اینجا را کلیک کنید.

 

* این برنامه روی ویندوز XP و ویندوز 7 قابل نصب است.

 

مطالب مرتبط :/ 0 نظر / 64 بازدید