تصاویر منتخب مسابقه عکاسی traveler نشنال‌ ژئو گرافیک

با توجه به سایز و تعداد بالای تصاویر لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید 

 

روباه فنک (Fennec) در حال دویدن در باد؛ مراکش.فنک یا روباه صحرا، روباهی کوتاه است که در صحرای بزرگ شمال آفریقا زندگی می‌کند.
عکس از Francisco Mingorance

 

 

دریای خشمگین، با موج‌هایی به بلندی ۳۰ متر، در حال قدرت‌نمایی در کـنار فـانوس دریایی سی‌هم (Seaham) است. در این زمان، با آمدن جبهه‌ای از هوای سرد، دمای انگلستان به زیر صفر رسید.
دورهام کانتی (Durham County)، انگلستان
عکس از Owen Humphreys

 

 

یک زائر سادو (Sadu) در وارانسی (Varanasi)
هندوستان
عکس از Craig Stevenson

 

 

دهانه دریاچه Segara Anak واقع در کو‌ه‌های رین‌جانی (Rinjani) و لومبوک (‌Lombok)
اندونزی
عکس از Dodi Sandradi

 

 

گروهی از کفتارها، در تعقیب یک گله کوچک از فیل‌ها هستند. گله فیل‌ها شامل ۲ فیل ماده، چند فیل جوان و یک نوزاد چند روزه، متعلق به یکی از فیل‌های ماده است. کفتارها در تلاشند نوزاد را از گله‌اش‌ جدا کنند. در این تصویر یکی از فیل‌های ماده در حال حمله به کفتارها است.
عکس از Jayesh Mehta

 

 

غروب خورشید بر فراز کوه‌های لائو ضای (Lao Zhai)
ژینگ‌پینگ، گوانگ‌ژی، چین
عکس از ‌Jaymes Bian

 

 

دمای هوای یک صبح پاییزی آنقدر سرد بود که شیره درختان را به این تیله‌های کهربایی زیبا تبدیل کند.
کینگستون، اونتاریو، کانادا
عکس از Jay Foulds

 

 

استاد استتار! یک جغد اسکریچ شرقی (Eastern Screech)، به بهترین شکل ممکن خود را استتار کرده است. یافتن این پرندگان کوچک ساکن آمریکای شمالی، نیازمند چشمانی تیزبین است.
عکس از Graham McGeorge

 

 

این تکه‌یخ غول‌پیکر و با وقار در اقیانوس آرام و در فاصله چند مایلی از جزیره جورجیا شناور است. این جزیره در گذشته، ایستگاه شکارچیان نهنگ بود. اما حالا به یک مرکز تحقیقاتی قطب جنوب تبدیل شده است.
عکس از Sue Volek

 

 

عمارت ببر (Tiger Palace)، یکی از چند پناهگاه ببرها در تایلند است. در این پناهگاه، از مواد آرام‌بخش برای کنترل این گربه‌سانان بزرگ استفاده نمی‌کنند. از این رو در مواقعی به طرز باورنکردنی بازیگوش می‌شوند. در این تصویر، دو ببر را در حال بازی و جنگیدن با یکدیگر در یک استخر کوچک می‌بینید. توانایی و سرعت این ببرها در جابه‌جایی شگفت‌انگیز است. وقتی در فاصله ۲۰۰ متری شما هستند، تنها کافی است اراده کنند تا در یک چشم به هم زدن به فاصله چند سانتیمتری شما برسند.
بانکوک، تایلند
عکس از Danial Sakal

 

/ 0 نظر / 59 بازدید